Hipoglikemia reaktywna a dieta

Witam, właśnie wyszłam ze szpitala po kilku dniach badań z diagnozą hipoglikemii reaktywnej. Moje zalecenia to Siofor 500 + minimum 6 regularnych posiłków, ale brakuje mi konkretniejszych informacji na temat diety - co mogę jeść, czego - jeśli czegokolwiek - nie mogę, w jakich ilościach itp. Bardzo proszę o wskazówki. Mogę dodać, że mam 29 lat, 175cm wzrostu i na chwilę obecną ważę około 90 kg (utyłam 20 kg w ciągu 2 miesięcy, w ciągu 5 - w sumie 25). Dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Najlepiej udać się do dietetyka, który w czasie wizyty wykona odpowiednie pomiary składu ciała i uwzględniając hipoglikemię ułoży indywidualny jadłospis. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji aby Pani pomóc. Należy zebrać szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk