Czy 2000 kcal, które przyjmuje dziennie jest wystarczające?

Mam 26 lat, 167 cm, 63 kg. Dziennie robię minimum 10 000 kroków, spalam 400-500 kcal na siłowni. Czy 2000 kcal, które przyjmuje dziennie jest wystarczające? W weekendy spałam średnio 1300 kcal w jeden dzień na silowni. Średnio 4600-5000 kcal w ciągu tygodnia na siłowni.

Witam serdecznie,
wszystko zależy od tego jaki jest Pani cel, co chciałaby ani osiągnąc i jakiego rodzaju są to treningi. Należałoby obliczyć zapotrzebowanie energetyczne. Widzę, że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa, masa mięśniowa, nawodnienie w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk