Jak zmniejszyć wagę przy schizofrenii, niedoczynności tarczycy i insulinooporności?

Mam otyłość jestem kobietą 124 kg przy wzroście 160 cm. Moja poprzednia waga to 55-63 kg chciałabym wrócić do tej wagi. Choruję na schizofrenię, niedoczynność tarczycy oraz stwierdzono u mnie isulinoopornosc na którą biorę leki. Nie przepadam bardzo za sportem i w sumie nigdy nie przepadłam nawet jak byłam szczupła. Moim problemem jest jedzenie w nocy, nie mogę się powstrzymać ponieważ nie mogę usnąć. Co mogę zrobić??? Byłam na wizycie u dietetyka ale nie za bardzo pomógł.

Witam,

Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.
Z pewnością jednak powinna Pani bazować na produktach o niskim indeksie glikemicznym oraz nie powinna Pani spożywać produktów typu brokuły, kalafior, szpinak, jarmuż, brukiew, soja itp. ze względu na niedoczynność tarczycy. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk