Pobranie krwi po teście na prolaktynę z obciążeniem

witam Mam pytanie odebralam wyniki testu na prolaktyne z obciazeniem jednak nie dali mi zadnej tabletki tylko podlaczyli pod kroplowke na okolo 1 godz. pierwsze pobranie krwi mialam po 30 min- wartosc 22,3ng/ml nastepne po nastepnym 30 min -wartosc 19,8 ng/ml. Co to oznacza ze mam guza?????POMOCY!! Zrozpaczona

Witam!
Taki wynik testu może wskazywać na obecność guza prolaktynowego. Następnym krokiem powinno być wykonanie badania obrazowego - rezonansu magnetycznego lub tomografii głowy.
Proszę jednak zachować spokój, guzy prolaktynowe mają dobre rokowanie, nie zawsze wymagają leczenia, a jeśli już to przede wszystkim jest to zażywanie leków dopaminergicznych (a nie operacja, radioterapia czy chemioterapia). Ważne jest troskliwe prowadzenie przez endokrynologa, jeśli planuje Pani zajść w ciążę.