Podejrzenie cukrzycy w 27 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Dzisiaj na wizycie dostałam skierowanie do szpitala z powodu podejrzenia cukrzycy. Dziwi mnie fakt, że w pierwszej ciąży miałam wyższy wynik (w szpitalu powiedzieli że wszystko dobrze) niż obecny: czcza 91 mg/dl, po godz. 166 mg/dl, po dwóch godz. 106 mg/dl. Czy to oznacza cukrzycę? Podaję wynik z pierwszej ciąży: czcza 76 mg/dl po godz. 113 mg/dl po dwóch godz. 131 mg/dl. Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zmieniły się rekomendacje rozpoznawania cukrzycy wydane przez PTD. Stężenie glukozy na czczo 91 mg/dl jest graniczne i wymaga dalszej diagnostyki. Pozdrawiam.