Podejrzenie obniżenia macicy w 30. tygodniu ciąży

Dobry wieczor . Mam pytanie czy mozna wyczuc ze obnizyla sie macica? Dzis w toalecie wyczulam ze jest bardziej wypukla niz zawsze . Dodam ze jestem w 30 tyg ciazy. I mam twardnienie brzucha ktore trwa od 1 do 2 minut wizyte mam dopiero za 2 tyg wiec nie wiem czy powinnam sie martwic

Piotr Pilarski

To najprawdopodobniej są skurcze alvaresa. Jeśli ma Pani wątpliwości odnośnie swojego stany zdrowia proszę zgłosić się na izbę przyjęć do szpitala z oddziałem ginekologicznym.

Pozdrawiam.