Podejrzenie padaczki a zakaz korzystania z prawa jazdy

witam. moje pytanie odnosi sie mojego brata, ktory poszedl kontrolnie na badania i w szpitalu uznali ze ma padaczke i chca mu zabrac prawo jazdy. on poszedl prywatnie do innego lekarza ktory stwierdzil oczywiscie badajac go ze nie widzi zadnej padaczki. jednak mimo wszystko skierowano go na badania do ich lekarza ktory przepisal diagnoze ze szpitala i chca zabrac prawo jazdy na zawsze... nie wiemy co mamy w tej sytuacji robic bardzo prosze o porade.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli u brata stwierdzono padaczkę to wystąpienie ataku podczas prowadzenia samochodu stanowi zagrożenie dla ruchu ulicznego i nie powinien on prowadzić pojazdów mechanicznych.
Osoba z padaczką, która leczy się i od dwóch lat nie miała ataku padaczki może prowadzić samochód, ale nie może zostać kierowcą zawodowym i musi poddawać się regularnym badaniom.
Sugeruję skontaktować się jeszcze z WORD.