Czy mam możliwość zrobienia prawa jazdy?

Dzień Dobry , mam 21 lat od 13 roku życia choruje na padaczke, chciałabym się dowiedzieć czy mam możliwość zrobienia prawo jazdy , mam małe dziecko chociaż przez cały czas słyszałam że nie moge mieć dzieci że jak zajdę w ciąże będe musiała usunąć z powodu epi ... bzdura urodziłam zdrowego synka a do lekarzy przestałam chodzić od 8 miesięcy nie mam żadnego ataku , chciałabym wiedzieć jakie badania bym miała zrobić aby starac sie o prawo jazdy kat.b prosze o odpowiedz z góry dziękuje

Witam, aby dowiedzieć się o możliwość uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem kategorii B proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem medycyny pracy uprawnionym do badań kierowców. Wymagane jest badanie lekarskie (poinformuje o diagnostyce dodatkowej), neurologiczne, okulistyczne. W przypadku odstawienia leczenia przez osobę u której stwierdzono padaczkę, kierowanie pojazdami jest przeciwwskazane od początku odstawienia leczenia do upływu 6 miesięcy od dnia zaprzestania leczenia. Po tym okresie osoba ta podlega regularnym kontrolnym badaniom przez lekarza neurologa, co pół roku przez okres dwóch lat, następnie co rok przez kolejne trzy lata, a następnie w zależności od wskazań lekarskich. Opinię lekarza neurologa osoba badana przedstawia uprawnionemu lekarzowi.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Według nowych przepisów ma Pani prawo zrobić prawo jazdy, ale potrzebuje Pani zaświadczenia od lekarza neurologa, że nie było ataków przez ostatnie 2 lata.
Tu jest treść ustawy.Osobie, u której rozpoznano padaczkę, przyjmującej leki przeciwpadaczkowe, ubiegającej się o prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1, B+E, T albo posiadającej prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1, B+E, T, można wydawać prawo jazdy albo przedłużać okres jego ważności po przedstawieniu opinii neurologa potwierdzającej brak napadów padaczkowych w ciągu ostatnich 2 lat leczenia. Po tym okresie osoba podlega badaniom kontrolnym przez lekarza neurologa co pół roku przez okres 2 lat, następnie co rok przez kolejne 3 lata, a następnie w zależności od wskazań lekarskich. Źródło: Dziennik Ustaw 2013 Poz. 133.Jest też tak, że lekarze, szpitale mają obowiązek zgłoszenia do Wydziału Komunikacji,że ich pacjent leczy się na padaczkę, jest to kwestia jego bezpieczeństwa.Lepiej, żeby była Pani pod stałą opieką neurologa, ponieważ jeśli dostanie Pani ataku podczas jazdy samochodem to zagraża to Pani życiu i otoczeniu.Cieszę się, że ma Pani synka, gratuluje.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska