Prawo jazdy dla osoby ze schizofrenią paranoidalną

Witam!Jestem osobą z rozpoznaną schizofrenią paranoidalną, ale przyjmuję dobrze dobrane leki systematycznie i jestem w remisji chorobowej. Mam pytanie, czy mogę zrobić prawo jazdy kat. B i jesli tak, to jak wyglada sprawa z załatwieniem pozwolenia na kurs? Czy muszę zdać psychotesty i kto podejmuje decyzję, czy mogę iść na kurs...czy lekarz medycyny pracy, czy może mój lekarz psychiatra prowadzący??Proszę o pomoc w tej sprawie, bo nie mogę się w tym uporać, jak jest naprawdę z tą decyzją lekar
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Lek. Ewa SkowroĹska-Mikulska
Lek. Ewa SkowroĹska-Mikulska Lekarz medycyny pracy

Decyzję czy może Pan iść na kurs podejmuje lekarz uprawniony do badań kierowców, w oparciu o opinię lekarza psychiatry, który Pana leczy.

Witam, jeśli chodzi o kurs kategorii B, badanie psychologiczne nie jest wymagane. Do tej kategorii przeprowadzane jest badanie przez lekarza medycyny pracy który poinformuje Panią jakie dodatkowe badania musi Pani zrobić (między innymi okulistyczne, poziom cukru), aby wykluczyć przeciwwskazania medyczne. Proszę porozmawiać na początek ze swoim lekarzem psychiatrą, czy nie widzi przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu przez Panią. Potem będzie Pani musiała założyć Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który stanowi podstawę zapisu na szkolenie i umożliwia przystąpienie do egzaminu państwowego (http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawa-w-urzedzie/wydanie-prawa-jazdy-po-raz-pierwszy-kat-am-a1-a2-b1-b-t). Może Pani znaleźć ośrodek szkolenia kierowców który oferuje również kontakt i badania lekarskie. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy