Nerwica a możliwość zrobienia prawa jazdy kat. D

Proszę o odpowiedź na pytanie, czy nerwica przejawiająca się w postaci "ściskania w gardle"/"dławienia" (które to objawy mogę łatwo opanować poprzez włożenie do ust mentos'a czy tictac'a) dyskwalifikuje mnie z możliwości przejścia badań lekarskich potrzebnych do zdobycia prawa jazdy kat. D? Jak narazie posiadam kat. B, poruszam się samochodem, a opisane objawy nie przeszkadzają mi w tym w żaden sposób. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam, aby uzyskać orzeczenie na prowadzenie pojazdu kategorii D, niezbędne jest badanie lekarskie i psychologiczne. W trakcie badania uzyska Pan informację czy istnieją przeciwwskazania psychologiczne lub medyczne do kierowania pojazdem wymienionej kategorii. Musi Pan się zastanowić, biorąc pod uwagę to że będzie Pan przewoził inne osoby, czy w Pana sytuacji nie będzie to zagrażać Pana pasażerom lub innym uczestnikom ruchu. Warto skonsultować się przed kursem z psychologiem i lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka