Gdzie zgłosić padaczkę w tym wypadku?

Witam. Lekarz w szpitalu poinformował mnie że mam zakaz prowadzenia pojazdów w związku z chorobą jaka mnie spotkała g40. 2. Padaczka z napadami częściowymi. Rozumiem że zgłosił to do wydziału komunikacji. Czy ja dostanę jakąś informację od Starosty o tym? Czy mam się stawić gdzieś na jakieś badania? Jaka jest procedura? Podobno w 2018 r była jakaś nowelizacja ustawy a nie mogę jej odnaleźć. Pozdrawiam.

Witam, lekarz powinien niezwłocznie powiadomić organ wydający prawo jazdy o konieczności dokonania oceny predyspozycji zdrowotnych tej osoby do kierowania pojazdami, zawiadomić wydział komunikacji. Jeżeli zgłoszenie zostało dokonane, zostanie Pan poinformowany. W przypadku wystąpienia u osoby ubiegającej się o wydanie lub posiadającej prawo jazdy innej utraty świadomości, zaburzenia świadomości lub napadowych zaburzeń ruchowych o symptomatologii padaczkowej, konieczne jest dokonanie oceny, z uwzględnieniem ryzyka ponownego wystąpienia tych zaburzeń podczas kierowania pojazdami. Lekarz neurolog określa wymagania dotyczące dalszej obserwacji lekarskiej oraz może wskazać okres, w którym osoba posiadająca prawo jazdy nie może kierować pojazdami. osoby, u której rozpoznano padaczkę i przyjmującej leki przeciwpadaczkowe, ubiegającej się o wydanie lub posiadającej prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E lub T można orzec brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami, jeżeli osoba ta przedstawi opinię lekarza neurologa potwierdzającą brak napadów padaczkowych w ciągu ostatnich dwóch lat leczenia oraz pod warunkiem późniejszego przeprowadzania badań kontrolnych co pół roku przez okres dwóch kolejnych lat, następnie co rok przez kolejne trzy lata, a następnie w zależności od wskazań lekarza neurologa.
Szczegóły: Dziennik Ustaw, dnia 14 lutego 2017 r. Poz. 250, Obwieszczenie z 16 stycznia 2017r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców.

Pozdrawiam
Dorota Nowacka