Podejrzenie PCOS a stosowanie Duphastonu

Mam podejrzenie PCO, dostałam dzisiaj duphaston z powodu zatrzymania miesciączki ostatnia 29.10 lekarz nie powiedział ile czasu mam brać ten lek. Czy do momentu aż dostanę okres? I również pytanie, czy takie bąbelki w jajnikach to muszą być puste owulacje czy np pęcherzyki bez jajeczka które zostały uwolnione podczas stosowania antykoncepcji?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Proszę stosować lek do czasu wystąpienia miesiączki. te "bąbelki" w jajnikach to wzrastające na różnych etapach rozwoju pęcherzyki jajnikowe zawierające komórkę jajową, są charakterystyczne dla zespołu PCO. Pozdrawiam