Wynik USG macicy a stosowanie Duphastonu

Wynik usg: "szyjka bez zmian, trzon macicy długości 3,2 cm niezmieniony, endometrium podwójne 0,4 cm, jajnik prawy powiększony kulisty dł. 3,9cm z licznymi drobnymi pęcherzykami, jajnik lewy kulisty o dł.4,1cm o podobnej strukturze, zatoka douglasa pusta, pęcherz bez zm, obraz jak w zespole pco". Co to oznacza? Jakie zalecenia? Czy zażywanie Duphastonu przy każdym cyklu od 16-25 dnia wystarczy? Za 2 lata chcę zajść w ciążę. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na zespół policyklicznych jajników, ale aby rozpoznać tą chorobę konieczne jest uzyskanie większej ilości informacji. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.