Wynik USG macicy a stosowanie Duphastonu
Wynik usg: "szyjka bez zmian, trzon macicy długości 3,2 cm niezmieniony, endometrium podwójne 0,4 cm, jajnik prawy powiększony kulisty dł. 3,9cm z licznymi drobnymi pęcherzykami, jajnik lewy kulisty o dł.4,1cm o podobnej strukturze, zatoka douglasa pusta, pęcherz bez zm, obraz jak w zespole pco". Co to oznacza? Jakie zalecenia? Czy zażywanie Duphastonu przy każdym cyklu od 16-25 dnia wystarczy? Za 2 lata chcę zajść w ciążę. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik wskazuje na zespół policyklicznych jajników, ale aby rozpoznać tą chorobę konieczne jest uzyskanie większej ilości informacji. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.