Podejrzenie potworniaka u 22-letniej kobiety

Podejrzenie potworniaka na prawym jajniku . Wyniki : błona śluzowa macicy ,grubość 8,6 mm ,zarysy-regularne,echogenność - jednorodna , obecność zmian ogniskowych-brak,obecność płynu w jamie macicy -nie stwierdza się . Trzon macicy : położenie - przodopochylenie, zarys trzonu -równe, wymiary trzonu - 39x36x34mm , kształt jamy macicy -prawidlowy, echogennosc -jednorodna, Jajnik - Jajnik prawy 40x28 mm ze zmianą hyperechogenną 16x16mm-potworniak ? jajnik lewy - 36x22mm o prawidłowej echostrukturze

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej konieczna będzie operacja. Proszę zgłosić się z wynikiem do ginekologa.

Pozdrawiam.