Podejrzenie wielotorbielowatości jajników a zastosowanie antykoncepcji awaryjnej

Dzis podczas seksu z chłopakiem pękła nam gumka i doszło do wytrysku. Mam podejrzenie wielotorbielowatości i nie mogę określić czy są to dni płodne lub nie. Zastanawiam się nad wizytą u lekarza by dostać recepte na tabletkę "po". Co powinnam zrobić ? Mam zalecenie od lekarza na badania krwi w 1-5 dni cyklu by potwierdzić diagnozę . Czy ta tabletka wpłynie na wynik badania?

Aleksander Ropielewski

Tak, zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej wiąże się z przyjęciem dużej dawki hormonów, która może zaburzyć wyniki badań hormonalnych. Decyzja odnośnie zastosowania antykoncepcji należy do Pani. Nie mogę podejmować takich decyzji.