Podejrzenie zmian hematologicznych

Witam, mam ogromną prośbę. Kilka miesięcy mam powiększone węzły chłonne, nie poddające się leczeniu antybiotykami. Do tego ciągłe zmęczenie, znaczna utrata włosów. Lekarz kazał jeszcze raz powtórzyć badania i mówi, że najkorzystniejszy będzie pobyt w szpitalu na oddziale hematologi. Tylko nie umie mi powiedzieć, na co jestem chora. Oto ostanie wynik zrobione z powodu strsznego ataku bólu w kolanie i wezłów tak powiększonych, że mnie dusiły. RBC 4,95, HGB 13, HCT 40,8, MCV 82,4, MCH 26, MCHC 31, RDW CV 14,7, RDW SD 46,5, WBC 20 tys., LYM 2,0, monocyty, eozynofile, bazofile 1,2 tys., NEU 15,1 tys., LYM% 10, NEU% 82,9, PLT 200, PDW 18,4, MPV 11, P LCR 38,1, OB 50, CRP 60. Bardzo proszę o interpretację badań. Dodam, że mam 26 lat, dwójkę dzieci. Moja mam miała raka w wieku 40 lat. Bardzo proszę o odpowiedź.

26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Uwagę zwraca istotnie podwyższona liczba leukocytów oraz wskaźniki stanu zapalnego. Na pewno wymaga to uważnej diagnostyki. Myślę, że najlepiej byłoby faktycznie, gdyby na kilka dni położyła się Pani do szpitala, myślę, że na poczatek wystarczyłby oddzial chorób wewnętrznych. Takie wyniki niekoniecznie muszą wskazywać na schorzenie hematologiczne, ale być może podłoże zapalne lub autoimmunologiczne.

Z badań z pewnością należałoby się pokusić o rozmaz ręczny krwi (pozwalający ocenić także morfologię komórek krwi), RTG klp, USG jamy brzusznej, badania w kierunku toksoplazmozy, wirusowym zapalenia wątroby, boreliozy oraz ocena w kierunku chorób autoimmunologicznych.

Pozdrawiam serdecznie