INTERPRETACJA WYNIKÓW 10-LETNIEJ DZIEWCZYNKI,

TO SĄ WYNIKI BADAŃ MOJEJ CÓRKI, KTÓRE ROBIONE BYŁY 22.01.2010. JEST TO MORFOLOGIA KRWI Z ROZMAZEM RĘCZNYM: wbc 5.50, LYM% 30.90, MXD% 26.10, NEUT% 43.00, LYM#1.70, MXD# 1.40, NEUT# 2.40, RBC 4,95, MCV 80,20, HCT 39.70, MCH 27.70, MCHC 34.50,RDW_CV 12.40, HGB 13.70, PLT 269.00, MPV 9.80, PDW 12.40, P_LCR 24.30. Granulocyty podzielone 46%. Granulocyty kwasochłonne 12%. Monocyty 16%. Limfocyty 26%. POZA TYM CÓRKA SKARŻY SIĘ NA BÓLE BRZUCHA, TRZY LATA TEMU LEŻAŁA W SZPITALU NA ZAPALENIE WEZŁÓW CHŁONNYCH. PROSIMY O POMOC I DZIĘKUJEMY.

ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

Uwagę zwracają podwyższone odsteki granulocytów kwasochłonnych oraz monocytów w rozmazie mikroskopowym. Odchyleń tych nie należy bagatelizować, choć nie muszą świadczyć o poważnej chorobie. Wymagają jednak wyjaśnienia. Wskazana jest wizyta u pediatry, gdyż już wywiad i badanie lekarskie mogą wiele wyjaśnić. Zależnie od tego konieczne okazać się mogą badania dodatkowe i/lub konsultacje specjalistyczne.

Pozostałe wyniki są prawidłowe dla wieku i płci.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty