Podłużne zgrubienie w podbrzuszu

Dzień dobry , więc zacznę od tego iż jak leżę i przyciskam brzuch to mam jakąś gulę i mogę ją przesuwać , a i po 2 to w lewym dolnym podbrzuszu mam podłużne zgrubienie (koło miednicy)
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być tłuszczakiem. Jest to zmiana typu łagodnego. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia rodzaju zmiany konieczne jest zbadanie oraz zlecenie badań dodatkowych. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym mogą być te zmiany. Być może to jakieś tłuszczaki albo włókniaki. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację chirurgiczną bezpośrednio. Możliwe, że konieczne celem dokładnej oceny okaże się wykonanie USG.