Ruchoma kulka na członku

Witam! Mam problem, a mianowicie na członku (od góry u samej nasady) mam ruchomą kulkę wielkości około 1 cm. Mam ją odkąd pamiętam i przyjąłem to za rzecz normalną, dopiero dziewczyna zwróciła mi na to uwagę. Kulkę można przesuwać. Nie boli. Jest wyczuwalna normalnie oraz podczas wzwodu. Podczas wzwodu jest nieco bardziej widoczna i wydaje się większa. Nie zaobserwowałem, żeby się powiększała z biegiem czasu. W zasadzie w niczym mi ona nie przeszkadza, ale nie wiem, czy to może być coś groźnego. Chciałbym się dowiedzieć, co to jest i do jakiego lekarza można się z tym udać.

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Takie zmiany w tej okolicy i tak długo utrzymujące się są z reguły zmianami typu łagodnego, a więc być może to jakiś tłuszczak, włókniak, a może kaszak. W tej sprawie trzeba udać się bezpośrednio do chirurga ogólnego, który po zbadaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Z reguły takie zmiany usuwa się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym i poddaje dokładnemu badaniu histopatologicznemu. Dopiero wynik badania histopatologicznego odpowie w 100% na pytanie czym jest ta zmiana.