Guzek na przedramieniu

Dzień dobry! Przed około tygodniem zauważyłem guzek na przedramieniu. Początkowo bezbolesny, jednak gdy go dotykam, uciskam, przesuwam, pojawia się ból. Pierwotnie lekarz pierwszego kontaktu uznał, że to coś związanego z fizycznymi ćwiczeniami, skierował jednak na USG. Lekarz je wykonujący stwierdził, że to na pewno nic mięśniowego, jako że może go swobodnie poruszać i 'odizolować' odciągając naskórek. Wynik USG (z pamięci): Niewielki, owalny, hypoechogeniczny guzek usytuowany ok. 10 cm od stawu łokciowego, na lewym przedramieniu, w tkance podskórnej, nieco niejednorodny. Badanie dopplerowskie nie wykazało nieprawidłowego unaczynnienia guzka ani tkanek go otaczających. Tłuszczak? Kaszak? Ostateczny wynik na podstawie badania histopatologicznego. Po wszystkim lekarz powiedział, że jest na tyle wyizolowany, że z pewnością nie jest to nic groźnego. Umawiam się na wizytę do chirurga, celem usunięcia. Pytanie: czy może być to tłuszczakomięsak? A.

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czym może być ta zmiana. Jeśli zmiana jest dobrze ograniczona, ruchoma, nie ma powiązania ze ścięgnem (wtedy byłby to ganglion) i zlokalizowana na przedramieniu to prawdopodobnie jest to tłuszczak (raczej nie kaszak, gdyż lokalizacja na przedramieniu jest rzadka). Raczej można wykluczyć to, że jest to tłuszczakomięsak. Taki nowotwór złośliwy to niezmierna rzadkość i raczej miałby on inną strukturę w badaniu USG i w badaniu fizykalnym (np. nieruchomy). Trzeba w tej sprawie oczywiście bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Zapewne zaleci doszczętne usunięcie zmiany z następowym badaniem histopatologicznym.