Twardy guzek na karku i ból prawej strony głowy

Witam! Wczoraj wyczułam na karku (z tyłu głowy u nasady czaszki) po prawej stronie mały twardy, nieruchomy guzek, który przy dotykaniu boli. Jest wyczuwalny palcami. Chciałam również zaznaczyć, że ciągle boli mnie prawa strona głowy, tj. kark, skroń i oczodół. Co to może być? Boję się, ponieważ w mojej rodzinie były przypadki różnych guzków, np. ojciec miał guza ślinianki. Proszę o jakieś informacje, gdyż bardzo mnie to niepokoi.

Taka zmiana raczej nie budzi podejrzenia zmiany typu nowotworowego. W takiej lokalizacji i o takiej strukturze zazwyczaj są guzki typu kaszaków. Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym może być ten guzek. Najlepiej z tym problemem udać się na konsultację do chirurga ogólnego. On po bezpośrednim badaniu zapewne zaleci usunięcie guzka (można to zrobić w warunkach ambulatoryjnych) zapewne z następowym badaniem histopatologicznym, które w 100% oceni czym jest zmiana.