Guzek w okolicy pępka

Witam, niedawno w okolicy pępka (jakieś 5 cm od niego w kierunku bocznym), odkryłem mały guzek. Guzek jest twardy, kształtem bardzo przypomina zielony groszek. Guzek jest umiejscowiony pod skórą, tzn. nie widać go na skórze, ale też wystarczy nacisnąć lekko brzuch i jest od razu wyczuwalny. Byłem z tym u lekarza POZ, ale to zbagatelizował. Czy mam się niepokoić i iść z tym do chirurga? Boję się, że to nowotwór. Dziękuję za odpowiedź.

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czym może być ten guzek. Zazwyczaj w tym rejonie ciała takie guzki, o takiej konsystencji jak Pan opisuje są tłuszczakami, włókniakami lub czasami kaszakami. Zmiany tego typu są zmianami łagodnymi, ale wymagają chirurgicznego usunięcia dlatego radziłbym jednak w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym. Zmiany tego typu potrafią powiększać się i to w bardzo szybkim tempie.