Guz na wzgórku łonowym

Witam, mam 28 lat i taki problem - na wzgórku łonowym mam guz, który jest widoczny, w tym miejscu jest wypuklenie, przy dotykaniu tylko boli. Guz ten jest nieruchomy. Dodam, że rok temu przy operacji plastyki brzucha lekarz zgodził się i za jednym zamachem wyciął mi też taki guzek, ale nie został on zbadany. I po roku czasu pod blizną po plastyce mam znowu taki sam guz, tylko parę centymetrów dalej od tego wcześniejszego, co został usunięty. Co to może być? Proszę o odpowiedź.

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Takie guzki w tym miejscu mogą być różnymi zmianami. Może to być np. kaszak, tłuszczak lub jakiś włókniak. A może jeśli np. plastyka powłok była w bliźnie po cięciu cesarskim jest to endometrioza. Na pewno trzeba taki guz wyciąć doszczętnie i poddać badaniu histopatologicznemu. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.