Komplikacje po urwaniu się włókniaka

Co się stanie i czy są jakieś konsekwencje, gdy włókniak przypadkiem został urwany?

W takim przypadku raczej nic groźnego się nie dzieje. Rana (zwykle mocno krwawiąca) zazwyczaj po urwaniu się włókniaka goi się bez problemu. Niestety bardzo często taki włókniak odrasta. Włókniaki często drażnione (czasami urywające się) najlepiej definitywnie usuwać (chirurgicznie klasyczne wycięcie, kriochirurgia czy laseroterapia). Takie drażnione przewlekle włókniaki bardzo, ale to bardzo rzadko, ale niestety mogą ulec zezłośliwieniu. Radziłbym jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.