Włókniaki - czy mogą być groźne?

Dziękuję Pani za odpowiedź w sprawie blizny promienistej .Mam jeszcze tylko jedno pytanie. W prawej piersi wykryto kilka włókniaków, jeden z nich ma 14 mm, z drobnymi zwapnieniami. Czy może Pani powiedzieć, co to znaczy. Z góry bardzo Pani dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Włókniaki to niegroźne guzy piersi, które jednak należy zawsze dokładnie diagnozować - tzn. w razie wykrycia ich wykonać biopsję cienkoigłową. Postępowaniem jest obserwacja - co 6 miesięcy badanie przez lekarza + USG piersi lub jeżeli są dużych rozmiarów - wycięcie chirurgiczne.

Pozdrawiam serdecznie