Czy to gruczolakowłókniak?

Witam,

W lipcu kończę 17 lat. Trzy dni temu zaczęła boleć mnie prawa pierś, w skutek tego sama się zbadałam i pod sutkiem wyczułam guzek, strasznie się przestraszyłam, czekałam z myślą, że może zaniknie, ale ból nadal się pojawia co jakiś czas. Guzek jest przesuwalny. Co mam robić? Czy to tylko gruczolakowłókniak, czy może coś poważniejszego?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Gruczolakowłókniak jest łagodną zmianą piersi. Powstaje najczęściej u kobiet poniżej trzydziestego roku życia. Powodem zazwyczaj jest rozrost tkanki gruczołowej i włóknistej piersi, a także wysoki poziom estrogenów.
W Pani przypadku, ze względu na wiek, z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć nowotwór złośliwy piersi. Jeśli jednak zmiana będzie się powiększać lub cokolwiek Panią zaniepokoi, należy udać się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa.