Różnice pomiędzy tłuszczakiem piersi a włókniakiem
Pod koniec 2012 r radiolog wykrył mi w piersi tłuszczaka. Rok później inny radiolog stwierdził, że to włókniak i muszę to wyciąć. Poszłam do chirurga , który nie był w stanie stwierdzić czy to jest i wysłał mnie na biopsje cienkoigłową. Wynik biopsji: gruczolakowłókniak. Właśnie jestem po zabiegu wycięcia tego guzka. Lekarz stwierdził, że było to zgrubienie tk. tłuszczowej i je wyciął ale na włókniaka to raczej nie wyglądało. Kto tu się pomylił? Czy lekarz nie znalazł guzka? czy go nie było?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Pojęcie terapii celowanej
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani, Doświadczony chirurg POWINIEN zawsze usunąć właściwy guzek. Badanie histopatologiczne - gruczolakowłókniak - jest badaniem nie podważającym diagnozy. Chirurg widząc co wyciął nie jest w stanie ocenić z wyglądu co to jest.. Tak naprawde jest to bez znaczenia - obydwie zmiany nie maja charakteru złośliwego. Dla wyjaśnienia Pani wątpliwości, proponowałym badanie kontrolne uSG.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg