Guzek w pachwinie

Dzień dobry, proszę o pomoc. Pojawił mi się guzek w pachwinie we wrześniu w pachwinie prawej. Guzek w pachwinie jest głęboko, tuż przy kości łonowej, wyczułam twardy guzek w pachwinie o rozmiarach ok 5/6mm. Od tego czasu się on nie zmienił. Miałam badane węzły chłonne tej okolicy, gdyż myślałam, że to węzeł, ale badanie nic nie wykazało. Czym może być guzek w pachwinie? Jest on twardy, raczej nieruchomy, lekko podłużny i dosyć głęboki, nie przesuwa się, ale skóra swobodnie się nad nią porusza. Od września guzek w pachwinie nie zmienił swoich rozmiarów ani kształtu. Czym może być guzek w pachwinie, czy to może być nowotwór? Czy należałoby usunąć ten guzek w pachwinie? A może powinnam wykonać jeszcze inne badania? Jakie? Czy guzek w pachwinie to coś groźnego? Jak wygląda diagnostyka guzka w pachwinie? Proszę o radę.Pozdrawiam

Proszę wykonać USG pachwiny i ewentualnie biopsję BAC pod kontrolą USG lub udać się do chirurga celem wycięcia zmiany.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Trudno mi określić co to może być bez bezpośredniego badania. Jeśli nie jest to węzeł chłonny (zapewne wykluczyła Pani to badaniem USG) to może jakiś włókniak, kaszak. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Może dopiero biopsja cienkoigłowa wyjaśni konkretnie czym jest zmiana. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.