Czy usuwać tłuszczaki?

Mam prawdopodobnie tłuszczaki na całym ciele. Prawa strona, zewnętrzna część stawu biodrowego - boli i ciągnący ból w kierunku stopy i kolana, prawa ręka w dwóch miejscach, kręgosłup, lewa noga na udzie i prawa ręka w dwóch miejscach. Są to duże kulki pod skórą, twarde nie przemieszczające się, co robić - usunąć czy nie? Jeżeli tak, to gdzie i jaką metodą? Pozdrawiam!

Trzeba na pewno w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Chirurg dopiero po badaniu wyjaśni czym są te zmiany i jaki powinien być z nimi sposób postępowania. Jeśli to rzeczywiście tłuszczaki, które dają dolegliwości to najlepszym sposobem ich pozbycia się jest klasyczne wycięcie z następowym badaniem histopatologicznym celem dokładnej oceny zmian. Tylko w tej sposób można pozbyć się przy doszczętnym usunięciu całkowicie tłuszczaków.