Usuwanie tłuszczaka a możliwe następstwa

Czy tłuszczak który w jakiś sposób nacieka na nerwy obwodowe jest skomplikowany w usunieciu?Czy grozi czyms usuniecie?Na czym to polega i jaka mam gwarancje ze tłuszczak sie nie odnowi?Czy pobranie wycinak do analizy grozi nastepstwem czegos?Dziekuje

Decyzje nie są łątwe, na szczeście większość zmian nie musi mieć onkologicznej natury.
Jeżeli badanie fizykalne i USG wskazują na łagodny charakter zmiany (np. tłuszczak) - dobrze jest ją wyciąć do badania histopatologicznego. Guzy takie często dają dolegliwości ("leżąc w pobliżu nerwów") przez samą swoją obecność. Jeżeli rosną, lub wydają się podejrzane - z pewnością trzeba je wyciąć. W pozostałych przypadkach można je obserwować. Jeśli są zbyt duże na doraźne wycięcie - warto pobrać wycinek (prawidłowo pobrany wycinek nie zmienia natury zmiany).

W medycynie nie ma gwarancji, jest tylko prawdopodobieństwo, a z opisu wynika, że operacja polegająca na usunieciu lub conajmniej pobraniu wycinka jest uzasadniona