Usunięcie pieprzyków z twarzy

Witam, Na całym ciele mam mnóstwo pieprzyków. Denerwują mnie szczególnie te na twarzy. Mam ich na twarzy około 20. Nie ukrywam że nie wygląda to estetycznie. Czy jest możliwe ich usunięcie? Czy powstaną blizny?

Usunięcie zawsze jest możliwe , często - wręcz wskazane! Ja jestem chirurgiem onkologiem i preferuje wycinanie chirurgiczne z następowym badaniem histopatologicznym! Blizny oczywiście powstaną , ale jakie, tego nigdy nie da się do końca przewidzieć! Usuwanie innymi metodami może dać lepszy efekt kosmetyczny lecz nie daje możliwości wykonania badania mikroskopowego wyciętej zmiany! zż

Usunięcie jest możliwe ale powstanie blizn zależy od tego jakie są to zmiany i w jaki sposób można je będzie usunąć. Najczęściej drobne blizny zostają. Jeżeli są to duże zmiany do usunięcia z pewnym marginesem, w zależności od rozpoznania, to blizny nie da się uniknąć.