Usunięcie znamienia barwnikowego u 32-latki

Czy wypukłe, uszypułowane znamię barwnikowe o średnicy 7mm, na owłosionej części skroni, podobne do tego: http://www.lubecki.pl/slowniczek/28,znamiona_barwnikowe.html, może zostać usunięte laserem CO2? Było badane dermatoskopowo i odradzono mi usuniecie chirurgiczne ze względu na bliznę. Z drugiej strony ponoć przy znamionach barwnikowych tylko tak można usuwać? Jeżeli dermatolog uzna znamię za "bezpieczne" to można je usuwać bez badań histopatologicznych?

Co do zasady - nie należy usuwać znamion inaczej, niż chirurgicznie, bo tylko takie usunięcie daje materiał do badania histopatologicznego. Wyjątek zdarza się w przypadku znamion skórnych, najlepiej uszypułowanych, które można usunąć inaczej, lecz o tym musi zdecydować lekarz po uprzednim badaniu dermoskopem. Na odległość nie da się podjąć takiej decyzji.

Ja jestem chirurgiem onkologiem i zawsze usuwam zmiany chirurgicznie z następowym badaniem histopatologicznym! Sprawnie wykonane wycięcie zmiany tej wielkości na owlosionej skórze nie powinno pozostawić oszpecającej blizny,a dostanie Pani wynik co zostalo wycięte i z jakim marginesem! Bedzie spokój do końca życia! zż