Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy znamiona barwnikowe mogą być usuwane laserowo?

Witam Mam pytanie czy znamiona barwnikowe mogą być usuwane laserowo ? Będąc ostatnio na wizycie u w celu usunięcia znamienia dermatolog powiedział że bezwzględnie nie usuwa się znamion barwnikowych tylko inne jak włókniaki, naczyniaki, znamiona barwnikowe tylko chirurgicznie, a przy rejestracji pani powiedziała mi że jak najbardziej jeśli nie będzie przeciwwskazań znamiona zostaną usunięte, do tego lekarz powiedział mi że nie jest chirurgiem i mi nie usunie znamienia.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Należy ocenić dermatoskopowo z jakim rodzajem znamienia mamy do czynienia. Po diagnozie można będzie znamię usunąć. Sposób usunięcia uzależniony jest od diagnozy. Pozostaje wybrać dobry gabinet dermatologiczny lub medycyny estetycznej.

0

Znamiona powinny być zdiagnozowane przez dermatologa pod dermatoskopem, czy nadają się do usunięcia. Usuwa je chirurg. W Krakowie bardzo polecam
dr Kanasa, przyjmuje na ul. Lirycznej lub w szpitalu Rydygiera. Jest zarówno dermatologiem i chirurgiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy