Czy znamiona barwnikowe mogą być usuwane laserowo?

Witam Mam pytanie czy znamiona barwnikowe mogą być usuwane laserowo ? Będąc ostatnio na wizycie u w celu usunięcia znamienia dermatolog powiedział że bezwzględnie nie usuwa się znamion barwnikowych tylko inne jak włókniaki, naczyniaki, znamiona barwnikowe tylko chirurgicznie, a przy rejestracji pani powiedziała mi że jak najbardziej jeśli nie będzie przeciwwskazań znamiona zostaną usunięte, do tego lekarz powiedział mi że nie jest chirurgiem i mi nie usunie znamienia.

Należy ocenić dermatoskopowo z jakim rodzajem znamienia mamy do czynienia. Po diagnozie można będzie znamię usunąć. Sposób usunięcia uzależniony jest od diagnozy. Pozostaje wybrać dobry gabinet dermatologiczny lub medycyny estetycznej.

Znamiona powinny być zdiagnozowane przez dermatologa pod dermatoskopem, czy nadają się do usunięcia. Usuwa je chirurg. W Krakowie bardzo polecam
dr Kanasa, przyjmuje na ul. Lirycznej lub w szpitalu Rydygiera. Jest zarówno dermatologiem i chirurgiem.