Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dermatolog ma uprawnienia do tego, by usuwać znamiona?

Witam, chcę usunąć pieprzyki, ale nie wiem do kogo się najpierw udać (zarówno na badanie dermatoskopowe jak i wycięcie). Nie ukrywam, że zależy mi nie tylko na bezpieczeństwie ale i dokładności, jak najmniejszych bliznach (w końcu to sam środek twarzy...). Do kogo iść? Chirurga ogólnego, spec. chirurgii estetycznej, dermatologa a może po prostu iść do kliniki medycyny estetycznej? Czy dermatolog ma uprawnienia do tego, by usuwać znamiona?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia plackowatego

Tak. Jednak wszystko zależy od rodzaju i wielkości znamion - najlepiej udać się w pierwszej kolejności do dermatologa, który przeprowadzi badanie, a w razie potrzeby skieruje Panią do innego specjalisty.

0

Oj...skomplikowane.
Polecałabym dermatochirurga albo chirurga, który od lat wykonuje zabiegi estetyczne:) Chirurg plastyk, mający doświadczenie w diagnozowaniu i usuwaniu zmian barwnikowych też "miałby sens":)

Pozdrawiam

0

Witam,

Proszę udać się do dermatologa. Wykona ocenę znamion za pomocą dermatoskopu. W przypadku bardzo dużej ilości znamion wykona wideodermatoskopie. Jeżeli zakwalifikuje znamię jako podejrzane zaproponuje wycięcie przez siebie albo skieruje Panią do chirurga.

Z poważaniem,
Katarzyna Osipowicz

0

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności warto udać się do dermatologa, który obejrzy zmiany pod dermatoskopem. Jeśli lekarz zleci ich wycięcie to skieruje Panią do właściwej osoby.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy