Badanie znamienia dermatoskopem

Witam, dermatolog badając "na oko" potwierdził moje przypuszczenie, że znamie na placach (3mm) jest zaczerwienione, chirurg nie wyciął znamienia gdyż stwierdził, ze nie trzeba, nie budzi ono niepokoju i nie jest zaczerwienione. Drugi dermatolog obejrzał je pod dermatoskopem stwierdził, że nic tam złego się z nim nie dzieje, jest w porządku, kontrola za pół roku, czy dermatoskop to skuteczna metoda, mogę już być spokojna?
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Dlaczego warto mówić o opryszczce?

Dzień dobry

Może być Pani spokojna, proszę tylko pamiętać o kontroli za pół roku.
Celem badania dermatoskopowego jest diagnostyka różnicowa zmian barwnikowych. Jeżeli dermatolodzy stwierdzili, że znamię nie jest groźne- proszę im zaufać.

Pozdrawiam

0

Wiarygodność oceny zmiany dermatoskopowo jest ściśle związana z doświadczeniem badającego! Nie mogę odpowiedzieć nie widząc sam zmiany przez dermatoskop! Rozpoznania w onkologii stawia histopatolog po wycieciu zmiany z marginesem 1 mm i zbadaniu pod mikroskopem! Badanie przez dermatoskop stawia jedynie PODEJRZENIE!!! Zapraszam na swoje klipy na tym portalu , zbigniew żurawski i ew. zapraszam do W-wy na ul.Mokotowską 15 , PFESO , tel.rej.223314140

0

Jeśli 2 lekarzy postawiło taką samą diagnozę to można im zaufać. Jeśli nei jest Pani pewna to może Pani jeszcze raz udać sie an kontrolę do innego dermatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty