Sposoby usunięcia tłuszczaków

Witam mam 27 lat i sporą liczbę tłuszczaków. Chciał bym coś z tym zrobić i z tego co wiem to to że można je wyciąć chirurgicznie lub odessać??? czy i jaką metodę wybrać i którą klinikę w Warszawie byście państwo polecali do takich zabiegów. Chodzi mi o to żeby nikt nie spartolił sprawy i nie pozostawił na moim ciele blizny która będzie jak po krojeniu:(

Witam,
należy zmiany usunąć chirurgicznie.
Może Pan zgłosić się do Szpitala na Banacha, Szpitala Bielańskiego na oddziały Chirurgii przez poradnie przyszpitalne - ale też w każdej innej placówce wykonany zostanie odpowiedni zabieg.

Standardy światowe są takie , że jeśli tłuszczaki nie rosną dynamicznie - tzn. z miesiąca na miesiąc - i nie dają dolegliwości - czyli są tzw. "nieme" - to nie ma wskazań do ich wycięcia!!! Ale zawsze ,na prośbę pacjenta , można je usunąć jeśli obniżają one komfort życia!!! Ja jestem chirurgiem i nie mam doświadczenia w innych metodach usuwania ich , jak tylko chirurgiczne wycięcie!!! Powinien umieć to zrobić każdy chirurg , choćby na NFZ!!! pozdrawiam , zż