Skierowanie na usuniecie tłuszczaka

Byłam ostatnio u chirurga,który powiedział mi,że nie wytnie mi tłuszczaka, bo nie rośnie i sie nie kwalifikuje. Jest spory i mi przeszkadza, dlatego bardzo zależy mi na usunięciu. Skierowanie zostało w tamtym szpitalu i nie wiem czy mogę się dostać do innego lekarza bez skierowania teraz czy musze iść do lekarza rodzinnego po kolejne. Czy jest w ogóle sens chodzić po lekarzach czy i tak gdzie indziej mi go nie usuną? Ma prawie 7cm.

Witam. Czy usunięcie musi być w szpitalu? Nawet sporych rozmiarów tłuszczaki usuwamy ambulatoryjnie. Niestety do kolejnej wizyty w poradni konieczne jest skierowanie. Jeśli odmówiono Pani przyjęcia do szpitala, to na tym skierowaniu powinna była Pani otrzymać informację o takiej odmowie.