Jak postępować z tłuszczakami kości ogonowej?

Witam, chłopak posiada tłuszczaki już na samym końcu kości ogonowej, gdzie zaczynaja się pośladki, chciałam, żeby to usuną bo czasem to miejsce staje sie dla niego bolesne. On jednak twierdzi, Żr lekarz nie chciał się podjąć usunięcia tego tłuszczaki ze względu na jego umiejscowienie. Co zrobic w takiej sytuacji?

Konieczna jest ocena stanu miejscowego przez chirurga i potwierdzenie czy zmiany faktycznie są tłuszczakami. Tłuszczaki jeśli są niewielkich rozmiarów i nie przeszkadzają można obserwować. Duże przeszkadzające zmiany można usunąć chirurgicznie.