Czy tłuszczak może występować w tym miejscu?

Witam Mam guza wielkości dużej śliwki jest miękki i znajduje się z tyłu głowy z prawej strony częściowo wchodząc już na szyję, nie boli, w odczuciu jak tłuszczak. Czy tłuszczak może występować w tym miejscu? Karolina 39L.

Tak, tłuszczak może występować w tym miejscu. Jeśli zmiana występuje od wielu lat i nie powiększa się (lub powiększa bardzo nieznacznie) to faktycznie tłuszczak jest najbardziej prawdopodobny. Dla pewności warto byłoby jednak wykonać USG zmiany (właściwą usługą będzie USG tkanki podskórnej). W przypadku szybkiego wzrostu zmiany może być konieczne jej chirurgiczne usunięcie.