Biopsja tłuszczaka pod żebrami

czy przy tłuszczaku mozna zrobic biopsje bez ingerencji chirurgicznej?Mam go od kilku lat pod zebrem, piecze i daje o sobie znac od czasu do czasu.Obawiam sie go usunac chirurgicznie, ale w przypadku usuwania go podaje sie narkoze czy znieczula miejscowo?Moja mama tez miala takiego guza i nie mogla na tej stronie spac.Czy to genetyczne?Czy to moze sie rozsiewac po ciele?Wydaje mi sie ze na plecach tez moze mi rosnac, bo kluje mnie w ten sam sposób jak ten pod zebrem kiedy sie pojawial.Dziekuje

Biopsja - to jest ingerencja chirurgiczna - albo igłą ( biopsja cienkoigłowa ) , albo poprzez chirurgiczne pobranie fragmentu tkanki do badania mikroskopowego!!! Nie znam wielkości guza ani jego dokładnej lokalizacji , aby móc odpowiedzieć czy są możliwości wycięcia w znieczuleniu miejscowym , czy potrzebne będzie znieczulenie ogólne! Proszę omówić te sprawy z chirurgiem , który będzie operował , zż