Powiększony tłuszczak na biodrze

Miękki podskórny guz w pachwinie na talerzu biodr. określ.w usg jako tłuszczak ok. 50/13/23 mm.Wystaje nad majtkami, i spod cienkich ubrań,i śpię na nim na boku.Mam to od b. wielu lat.Dawniej był mały guzik, a przez te lata się powiększał do obecn. rozm.Czy można tłuszczaki nie usuwać i nosić je całe życie bez obaw?Czy usunięcie tłuszczaka spowoduje powstanie innych nowych tłuszczaków?Więc nie warto usunąć go, bo ryzyko powstania nowych większe po usunięciu? Jeśli zabieg-czy lepiej na uśpienie?

Bez zbadania nie jestem w stanie nic konkretnego odpowiedzieć. Tłuszczakinowotworami łagodnymi i mają potencjalną możliwość przejścia w nowotwór złośliwy-tłuszczakomięsak.Wycięcie tłuszczaka nie stanowi zagrożenia powstania nowych-nie ma to związku. Jaki rodzaj znieczulenia do operacji ustali operator , zż