Powiększona wątroba i tłuszczak po operacji pęcherzyka żółciowego

Witam. Około 2 lat temu miałam wycięty woreczek żółciowy laparoskopowo. Po zdjęciu szwów dostałam stanu zapalnego. Cały czas odczuwam ból z prawej strony. 2 tygodnie temu miałam zrobiona tomografie brzucha i wykazała ze mam powiększona wątrobę 17cm, a w miejscu pod mostkiem zrobił mi sie tłuszczak 9/6cm. Czy to coś poważnego i czy przyczyną powiększenia może być brak woreczka oraz jakie badania mogę jeszcze wykonać?

Raczej takie wyniki nie wskazują na nic niepokojącego. Powiększenie wątroby w granicach około 17 cm nie jest duże i może być np. wynikiem stłuszczenia wątroby co jest sprawą całkiem niezależna od przebytego usunięcia pęcherzyka żółciowego. To nic groźnego jeśli wskaźniki funkcji wątroby są prawidłowe. Co do tłuszczaka to na pewno należałoby go usunąć. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Tłuszczak może rozrastać się do znacznych rozmiarów i przez swoje naciekanie może dawać dolegliwości np. bolesność na skutek ucisku na nerwy.