Tłuszczaki pod piersią

Witam, mam wyczuwalne 2 zgrubienia na żebrach zaraz pod piersią po lewej stronie. Kilka lat temu były małe, mniej więcej 1 cm. Lekarz powiedział, że to tłuszczaki i że nie trzeba się tym za bardzo martwić. W tej chwili są dosyć duże ok. 6 cm. Proszę o poradę, czy nie lepiej byłoby je zoperować?

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Co to jest rak nerki?

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej.

Radziłbym wyciąć te tłuszczaki, a nie czekać aż powiększą się albo dadzą dolegliwości (np. naciek na nerwy obwodowe co może wyzwolić bóle i zaburzenia czucia). Im takie zmiany wycina się mniejsze tym zabieg jest łatwiejszy dla chirurga, bardziej bezpieczny i kosmetycznie efektywniejszy dla pacjenta. Nie ma nad czym się zastanawiać tylko trzeba te tłuszczaki usunąć. 6-centymetrowe są już dość spore.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Proszę udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, przed wizytą można zrobic usg tych zmian oraz badanie krwi cholesterol,LDL,HDL. Jesli nie będzie przeciwwskazań to będzie można usunąć tłuszczaki nieinwazyjną metodą-lipolizy za pomocą zastrzyków, które je rozpuszczą.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty