Jak pozbyć się tłuszczaków?

W kilku miejscach pod skórą (głównie w obrębie rąk i nóg) mam guzki, które nie są bolesne, ale coraz bardziej przeszkadza mi ich obecność, głównie z powodów estetycznych. Z tego co wiem są to tłuszczaki (niebolesne, mam je od wielu lat, ma je też moja mama). Chcę się ich pozbyć, ale czytałam, że lekarze w ramach publicznej służby zdrowie często nie chcą ich wycinać, jeżeli powodem są tylko względy estetyczne - czy jest to prawdą? Do kogo mogłabym zgłosić się z moim problemem, np. w Warszawie?

Witam,
Są to łagodne guzy tkanki podskórnej i nie ma wskazań onkologicznych do usuwania dlatego rzeczywiście najczęściej usuwamy je w ramach procedur komercyjnych.
Dr n med Daniel Maliszewski