Podnoszenie się poziomu TSH

Mam pytanie odnośnie tarczycy: tsh przez 7 miesięcy rośnie o 1000 jednostek obecnie mam 3,63 anty tpo 15,anty TG 380, insulina 13,05, glukoza98,wit..25-OHD 29.Co może oznaczać podwyższone anty TG a antyTPO w normie? no i to tsh które rośnie to mój 3 wynik zawsze ok 1000jednostek więcej w przeciągu 7 miesięcy.Bede wdzieczna za odpowiedz

Dzień dobry,

Podwyższone miano aTG może świadczyć o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy. W Pani przypadku warto również suplementować witaminę D. HOMA-IR (wyliczony na podstawie stężenia glukozy i insuliny na czczo) w Pani przypadku wynosi ponad 3, co świadczy o insulinooporności. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu zaleci Pani dalsze postępowanie. Warto rozważyć również wprowadzenie odpowiedniej diety. Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz