Podrażnienie oka soczewką kontaktową

Podczas ściągania soczewki kontaktowej poczułem straszny, przeszywający ból w oku. Cudem udało mi się ją zdjąć. Z oka razem z łzami wypłynęło kilka małych strzępków (rogówki?). Oko było całe przekrwione i bolało przez ok. godzinę. Prawdopodobnie krawędź soczewki wbiła mi się w oko, przygniatając ją dodatkowo powieką. Czy powinienem iść do okulisty, jeśli widzę dobrze i nie ma już bólu? Oko już wygląda dość normalnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza okulisty, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.