Czy mogę mieć zapalenie brzegów powiek?

Witam. Tydzień temu byłem u okulisty który stwierdził że mam w 1 oku zapalenie brzegów powiek. Wybrałem się do lekarza gdyż po założeniu soczewki na to oko zaczynała boleć mnie głowa, w drugim bylo ok. Na poczatku myślałem że to może być wina tej konkretnej soczewki ale zmieniałem ją kilkukrotnie na nowy i świeżą sztukę. Podczas wizyty u okulisty miałem badanie ciśnienie oczu, wszystko ok, również rogówka bez żadnych nacieków, dno oka w porządku, ogólnie okulista powiedział, że jak po 20 latach noszenia soczewek to oczy w doskonałym stanie. Stwierdził jedynie zapalenie brzegów powiek, wypisał krople dexamytrex 3x dziennie przez tydzień , a jeżeli nie pomoże to przez 2 tygodnie. Po ich zastosowaniu po 5 dniach tak jakby wszystko wróciło do normy, ale po założeniu soczewki wystarczylo że pochodziłem z 6 godzin i zaczynała mnie boleć głowa, z zewnątrz oko nie różni się od zdrowego, zauwazyłem jednak że mam mniejsza szparę między powiekami w tym chorym oku. Zastanawiam się czy przez zapalenie brzegów powiek może boleć oko i głowa? jak nie nosze soczewek nie pojawia się ten ból oka i głowy, wystarczy że założę na to oko soczewkę i jest problem po 6 godzinach noszenia. Co z tym dalej robić stosować dalej krople czy iść do innego okulisty bo może poprzedni postawił złą diagnozę?

Nie wiem jakiego rodzaju szkła kontaktowe Pan nosi i czy wymienił Pan je na nowe po zakończeniu leczenia. Może tak być że soczewka podrażnia powiekę, a w konsekwencji prowadzi to do bólu gałki ocznej oraz głowy