Co powoduje zapalenie brzegów powiek?

Witam Co powoduje zapalenie brzegów powiek? Dostalem w obu oczach dużo ciemnych mętów ciele szlistym jak się obudziłem rano od tamtej pory mam problemy z oczami . Czy soczewki też mogły spowodować zapalenie brzegów powiek? Zaznaczam ze nie nosiłem ich codzień. Pozdrawiam

Witam.wada wzroku źle skorygowana miejsce pracy szkodliwe dla oczu infekcje nawyki higieniczne zwierzęta rodzina dieta itd wywołują zapalenia brzegow powiek.natomiast męty w ciele szklistym wymagają dokładnego zbadania siatkowek po rozszerzeniu zrenic. Pozdrawiam serdecznie