Co oznacza obecność mętów w obrębie oka?

Witam Mam takie pytanie Położyłem się spać i obudziłem sie z bardzo duża ilością mętów w ciele szklistym obu ocznie . Męty są półprzezroczyste jeden jest ciemny że widze go 24 h i bardzo duży . Po 4 dniach dostałem zapalenia spojówek. Antybiotki oraz sterydy nie pomagały zbytnio. Co mogło być tego powodem powstanie mętów obu ocznie wnocy oraz zapalenie spojówek . Bo lekarze nie mają odpowiedzi.Jakie badania zrobić . Wzrok też poszedł w dół z - 2,5 do - 3,75. Pozdrawiam Pozdrawiam

Witam,
jężeli pojawiło się dużo mętów po nocy, czyli w krótkim czasie to nie jest dobry objaw.
Musi Pan koniecznie udać się do okulisty który zajmuje się siatkówką i zbadać oczy po rozszerzeniu żrenic. Antybiotyk ani steryd nie ma tu nic do rzeczy chyba że chodzi o zapalenia w środku w oku ale to już inna sprawa. Takie zapalenie zwykle łączy się z innymi chorobami ogólnymi i występuje w obu oczach na raz.
Tak czy inaczej wygląda na to że musi Pan poszukać specjlaisty który się na tym zna.

O mętach pisałam na mojej stronie na FB, zapraszam
Agnieszka Nowosielska