Czy soczewki kontaktowe mogą mieć wpływ na tworzenie się mętów w ciele szklistym?

Witam Czy soczewki kontaktowe mogą spowodować męty w ciele szklistym?

Witam,
soczewki kontaktowe nie mają żadnego wpływu na tworzenie się mętów w oku.
Męty są oznaką starzenia się oka i występują częściej i szybciej u osób z krótkowzrocznością któ®e często noszą soczewki kontaktowe. Ale jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Zapraszam na moją stronę na FB gdzie niedawno pisałam o mętach :)
Pozdrawima